Aktualności

Twórca Koluchstyl – Osobowością Roku 2018
Koluchstyl na Burneika Sports Festiwal, Warszawa, 3-4 listopada 2018 r
II Otwarte Mistrzostwa Azji w Koluchstyl w czasie Asian Games –  Dżakarta,21-24 sierpnia X JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLUCHSTYL BIAŁYSTOK, 3 CZERWCA 2018,

 SP Nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski, ul. Pułaskiego 96, Białystok

Wyniki

Seniorki +74 kg

 1. Katarzyna Waluk – KS Sumo Koluch
 2. Klaudia Dudek – UKS Terminator Wysokie
 3. Paulina Dudek – UKS Terminator Wysokie, 3. Katarzyna Brud – Werbkowice UKS GROT

Seniorki, 74 kg

 1. Oktawia Skraińska – ZTS Sokół Lublin
 2. Julia Łodzińska – KS Sumo Koluch
 3. Aleksandra Urbaniak – Werbkowice UKS GROT, 3. Oliwia Wietrzyk – Werbkowice UKS GROT

Seniorki, 65 kg

 1. Monika Skiba – UKS Niedźwiadek Warszawa
 2. Beata Zawadzka – ZTS Sokół Lublin
 3. Agnieszka Owczarczuk – KS Sumo Koluch, 3. Klaudia Solan – UKS Terminator Wysokie

Seniorki, 56 kg

 1. Magdalena Chruściel – UKS „Sorga” Zamość
 2. Kinga Smakulska – UKS Zdrowy Targówek Warszawa
 3. Agnieszka Orzyp – ZTS Sokół Lublin, 3. Joanna Kruk – KS Sumo Koluch

Seniorzy, +109 kg

 1. Marcin Luto – UKS Niedźwiadek Warszawa
 2. Edward Koluch – KS Sumo Koluch
 3. Sławomir Dudek – UKS Terminator Wysokie, Norjid Tumennasan – Mongolia

Seniorzy, 109 kg

 1. Paweł Zimnoch – KS Sumo Koluch
 2. Wojciech Bochniak – UKS Orzeł Stary Zamość
 3. Tumenjargal Bolorjargal – Mongolia, 3. Tomasz Franusik – Kickboxing Tarnowskie Góry

Seniorzy, 92 kg

 1. Michał Luto – UKS Niedźwiadek Warszawa
 2. Bartosz Łętowski – UAKS Podlasie Białystok
 3. Piotr Cwalina –KS Sumo Koluch, 3. Sebastian Gwiazda – UKS Zdrowy Targówek Warszawa

Seniorzy, 82 kg

 1. Dariusz Ryżykow – UAKS Podlasie Białystok
 2. Patryk Pietrzeniak – KS Sumo Koluch
 3. Andrzej Jędrzejowski – Kickboxing Tarnowskie Góry, 3. Patryk Wianiarski – UKS Terminator Wysokie

 

Seniorzy, 74 kg

 1. Jan Romanowski – KS Sumo Koluch
 2. Mateusz Naworol – UKS „Sorga” Zamość
 3. Piotr Kułakowski – KS Sumo Koluch, Karol Sobolewski – KS Sumo Koluch

Seniorzy, 67 kg

 1. Łukasz Naworol – UKS „Sorga” Zamość
 2. Michał Marguła – UKS „Sorga” Zamość
 3. Batmagnai Chinzorig – Mongolia, Paweł Wojciechowski – UKS Zdrowy Targówek Warszawa

 

Punktacja drużynowa seniorów

 1. KS Sumo Koluch
 2. UKS Niedźwiadek Warszawa
 3. ZTS Sokół Lublin, 3. UKS „Sorga” ZamośćWyniki III MŚ w Koluchstyl w programie World Games Plaza
22-23 lipca 2017 r.

20170722_181043

W dniach 22-23 lipca odbyły się III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl w programie World Games Plaza Wrocław 2017. Możliwość rozegrania  mistrzostw w ramach jednej z najważniejszych imprez świata to dla dyscypliny Koluchstyl ogromny prestiż i kolejny bardzo ważny krok w jej rozwoju. W krótkiej, dziewięcioletniej historii Koluchstyl, polska dyscyplina wystąpiła w tak prestiżowych imprezach jak TAFISA 2012 Litwa, TAFISA 2016 Indonezja, World Games 2013 Rosja, World Games Plaza 2017 Polska, natomiast w  roku 2018 Koluchstyl będzie dyscypliną pokazową na Azjatyckich Igrzyskach w Dżakarcie.

Ze względu na limit czasowy w programie World Games Plaza mistrzostwa zostały przeprowadzone w okrojonym składzie. Do zawodów zakwalifikowali się najlepsi zawodnicy z 22 państw, spośród 55 należących do Światowej Organizacji Koluchstyl.  Mistrzostwa rozegrano w 8 kategoriach wagowych,  z limitem zawodników do 8 w każdej.  Walki były niezwykle emocjonujące. Wszyscy zawodnicy byli dobrze przygotowani do zawodów. W tak prestiżowej imprezie każdy chciał wywalczyć medal i przejść do historii. Założeniem twórcy stylu było, że na 8 kategorii wagowych Kadra Polska powinna zdobyć minimum 6 medali. Jednak Polacy zdominowali zawody i we wszystkich kategoriach wywalczyli złote medale, jednocześnie plasując się w klasyfikacji państw na pierwszym miejscu.  Kolejne miejsca zajęli  Łotwa, Mongolia i Litwa.

Ze względu, iż są to igrzyska impreza przeprowadzona była na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Wrocław udowodnił, że jest w stanie organizować najlepsze zawody świata.  W World Games, we wszystkich dyscyplinach,  uczestniczyło  ponad 3500 zawodników ze 113 państw. Serdeczne podziękowania należą się koordynatorowi World Games Plaza Danielowi Sadokierskiemu oraz koordynatorowi Sport Garden Plaza Markowi Gluzińskiemu, którzy bardzo rzetelnie i z dużym zaangażowaniem  przyczynili się do tego, że imprezy odbywające się na Placu Wolności były dobrze przygotowane od strony technicznej. Należy podziękować również dla całej obsługi World Games Plaza dzięki którym ta impreza się udała.

Białostoczanie byli bezkonkurencyjni. Zawodnicy KS Sumo Koluch zdobyli 5 złotych medali, 1 srebrny i 2 brązowe. Również zawodnik  Stowarzyszenia Bestios  dołożył dla Białegostoku medal plasując się na 3 miejscu.  Na  ogromne wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy.  Jednak Piotr Cwalina zasługuje na szczególną pochwałę, gdyż będąc  w połówce z bardzo silnymi zawodnikami wywalczył 3 miejsce pokonując min. mistrza świata w zapasach Belt Wrestling Białorusina Gieorgija Hrynko oraz legendę międzynarodowego mistrza w brazylijskim jujitsu i MMA  Nikolai Osei z Danii. Można powiedzieć, że Piotrek dał z siebie 110 %. Jednak w walce o finał przegrał z Janisem Rerihs  z Łotwy, który to w finale stanął z naszym absolutnym mistrzem tej kategorii Patrykiem Pietrzeniakiem. Ciekawostką jest, że w kategorii open +100 kg wywalczył sobie prawo startu Paweł Zimnoch, który wcześniej zdominował kategorię do 100 kg. W kategorii open doszło do bratobójczej walki między zawodnikami KS Sumo Koluch – Edwardem Koluchem i Pawłem Zimnochem. 45 letni weteran mat Edward Koluch przechylił szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Można stwierdzić, że walki w open rozegrały się między Białymstokiem a Azją, gdyż za naszymi zawodnikami uplasowali się zawodnicy z Mongolii i Kazachstanu.

Nad przebiegiem zawodów czuwała wykwalifikowana kadra sędziów w składzie: sędzia główny Piotr Lajdorf, z-ca sędziego głównego Krzysztof Boryc, Wiesław Karol Koluch, oraz Begz Jargalsaikhan /Mongolia/ Sigitas Lukavicius /Litwa/ Jan Bajena, Kuba Sokół, Marcin Boryc, Italio Morello /Włochy/, Yermagambetov  Nurlybek /Kazachstan/, Omarmukhtar Tamboli /Indie/,  Angelika Matwiejczyk, Barbara Zimnoch.

Serdeczne podziękowania należą dla naszych sponsorów, przyjaciół – Janowi Michalczukowi i Adamowi Malinowskiemu – Krex, Energo, Marcinowi Szymczukowi – Naftan, Robertowi Skrzypkowskiemu – RS Budownictwo, Krzysztofowi Łukaszewskiemu, Wiesławowi Omeljaniukowi, firmie Adler Agro oraz dla Urzędu Miasta Białegostoku.

Seniorki, 56 kg

1 MAGDALENA CHRUŚCIEL   POL

2 KINGA SMAKULSKA    POL

3 KARALINA  TJAPKO  LAT        3 EGLE  NAUDZIUNAITE   L I T

Seniorki, 65 kg

1 JULIA ŁODZIŃSKA   POL

2 OKTAWIA SKRAIŃSKA  POL

3 VALENTINA  FILOMENA  VOCATURI   ITA       3 LAURA URBONAVICIUTE  LIT

Seniorki, +65 kg

1 KATARZYNA WALUK  POL

2 OTGON  MUNKHTSETSEG  MON

3 KLAUDIA DUDEK   POL      3 JURGITA  GRINEVICIUTE  LIT 

Seniorzy, 67 kg

1 PAWEŁ WOJCIECHOWSKI  POL   

 2 RAFAŁ BORYC    POL

3 TEMIRLAN  ACHABAEV  RUS        3 JAMBALDORJ   BAYARTULGA  MON

Seniorzy, 74 kg

1 BARTŁOMIEJ SZYMAŃSKI    POL

2 KRISTAPS  KALNAKARKLIS   LAT

3 ALEKSANDER JATOWTT  AUT        3 KAROL SOBOLEWSKI  POL

Seniorzy, 84 kg

1 PATRYK PIETRZENIAK  POL

2  JANIS  RERIHS  LAT

3 PIOTR  CWALINA   POL            3 OTGONBAYAR  MYAGMAR  MON

Seniorzy, 100 kg

1 PAWEŁ ZIMNOCH  POL

2 ANDRIS OZOLINS-OZOLS  LAT

3   PIOTR ROGIŃSKI   POL      3 VANCHINSUREN ENKHTUR   MON

Seniorzy +100 kg

1 EDWARD KOLUCH  POL

2 PAWEŁ  ZIMNOCH  POL

3 IMANBEKOV   KAIRAT   KAZ       3 GANBAATAR  BATMUNKH  MON

Klasyfikacja drużynowa

 1. Polska
 2. Łotwa
 3. Mongolia  3. Mongolia

  

Kult, Chase & Status, Vavamuffin i Grubson w strefie kibica The World Games Plaza

 

Od 21 lipca na placu Wolności rusza The World Games Plaza, czyli wyjątkowa strefa kibica. Codziennie odbywać się tam będą koncerty oraz pokazy i warsztaty dyscyplin The World Games i  tych, które w przyszłości chciałyby znaleźć się w programie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

The World Games Plaza będzie czynna od 21 do 30 lipca w godz. 15.00-23.00. Na placu Wolności staną dwie sceny koncertowe. Na dużej zagrają między innymi Kult, Grubson, Electro Acoustic Beat Sessions, Vavamuffin, Dawid Kwiatkowski i Paula & Karol. Na mniejszej zagrają didżeje.

Dużym wydarzeniem będzie Kaufland Athletes’ Party, które zaplanowano na 26 lipca na godz. 20.00. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjska formacja Chase & Status (DJ set). Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy oraz video mapping na fasadzie Narodowego Forum Muzyki.

Na placu Wolności będzie także można w piknikowej atmosferze oglądać zmagania sportowców na dużych ekranach. Jest tradycją The World Games, że zawodnicy często odwiedzają strefę kibica, by spotkać się z fanami, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Trzeba też dodać, że każdego dnia wieczorem, punktualnie o godz. 19.45, będą wręczane nagrody dla Sportowców Dnia – jednej kobiety i jednego mężczyzny. Laureaci otrzymają zegarki marki Tissot, sponsora 10. Światowych Igrzysk Sportowych.

Dla tych, którzy lubią się ruszać, przygotowano liczne aktywności sportowe. W sercu miasta powstanie boisko do piłki ręcznej plażowej, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Do dyspozycji wrocławian i gości miasta będzie także tor do skimboardu. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach sportów, które czekają w kolejce, aby zaprezentować się już oficjalnie podczas kolejnych The World Games, są to: chanbara, wrestling i koluchstyl.

Na placu Wolności odbędzie się także Ceremonia Zamknięcia The World Games 2017. Wielkie muzyczno-akrobatyczne widowisko rozpocznie się 30 lipca o godz. 21.00. To w jego trakcie przedstawiciele następnego miasta gospodarza The World Games – Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, odbiorą od Wrocławia flagę Igrzysk, która towarzyszyć im będzie do roku 2021.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w strefie kibica jest bezpłatny.

Koncerty w strefie kibica
21.07, g. 20.00, KULT
22.07, g. 20.00, TNBC, Dawid Kwiatkowski
23.07, g. 20.00, Girls On Fire, Paula & Karol
24.07, g. 20.00, Hoodoo Band
25.07, g. 20.00, Grubson
26.07, g. 20.00, Kaufland Athletes’ Party – Chase & Status
27.07, g. 20.00, Electro Acoustic Beat Session (gościnnie Waldemar Kasta, Bitamina i Hades)
28.07, g. 20.00, Joint Venture Sound System, Vavamuffin
29.07, g. 20.00, Rebeka
30.07, g. 21.00-23.00 – Ceremonia Zamknięcia Igrzysk

____________________________________________


 

Igrzyska Światowe to największa impreza sportowa w Polsce.  Zgromadzi kilka tysięcy zawodników z prawie 120 państw w sportach nieolimpijskich

 

twg-logo

22-23 lipca 2017 r

III Mistrzostwa Świata w Koluchstyl

w programie World Games Plaza- Wrocław 2017

W dniach 22-23 lipca przy Placu Wolności we Wrocławiu odbędą się III MŚ w Koluchstyl w programie World Games Plaza Garden. Polskę reprezentować będą najlepsi zawodnicy z 6 klubów – KS Sumo Koluch Białystok, Stowarzyszenie Bestios, UKS Zdrowy Targówek Warszawa, KS Sokół Lublin, Sorga Zamość, UKS Terminator Wysokie Zamość. Ze względu na prestiżowy charakter mistrzostw czas imprezy oraz ilość zawodników jest  ograniczona.  Jednak z Polski zakwalifikowało się aż 15 zawodników w ośmiu kategoriach wagowych /3 kobiece, 5 męskie/. Nasz kraj reprezentować będą: seniorki +65 kg – Katarzyna Waluk, Klaudia Dudek; 65 kg – Julia Łodzińska,  Oktawia Skraińska; 58 kg – Magdalena Chruściel, Kinga Smakulska; seniorzy, +100 – Edward Koluch;  100 kg – Paweł Zimnoch, Piotr Rogiński; 84 kg – Patryk Pietrzeniak, Piotr Cwalina; 74 kg – Karol Sobolewski, Bartłomiej Szymański;  67 kg – Rafał Boryc, Paweł Wojciechowski. Z zagranicy z 54 państw przynależnych do Koluchstyl zakwalifikowali się zawodnicy z 22 państw, w tym z tak egzotycznych jak Suazji, Kongo, Pakistanu, Mongolii, Indii, Kirgistanu, Turkmenistanu.

Serdecznie zapraszamy – początek zawodów 23 lipca /niedziela/, godz. 15.00, Plac Wolności, scena


doc1 doc2 Doc3

IX MP W KOLUCHSTYL- ZAMOŚĆ, 3-4 CZERWCA 2017

 

KS Sumo Koluch po raz dziewiąty Mistrzem Polski w Koluchstyl

 

dav
dav

dav

W dniach 3 – 4 czerwca w Zamościu rozegrane zostały IX Mistrzostwa Polski w Koluchstyl. W zawodach zawodnicy walczyli w seniorach, juniorach,  kadetach i młodzikach, łącznie wystąpiło prawie 200 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

Uroczystego otwarcia IX MP dokonał gospodarz imprezy, prezes Lubelskiego Związku Sportowego Koluchstyl  Sławomir Dudek wraz z wiceprezydent Miasta Zamość Magdaleną Dołgan oraz twórcą stylu Wiesławem Koluchem.

Walki seniorów zostały poprzedzone turniejem kadetów, juniorów i młodzików. Po zakończeniu walk młodych zawodników rozegrane zostały IX MP w Koluchstyl seniorów i seniorek. Pierwotnym założeniem gospodarza Sławomira Dudka było zorganizowanie zawodów jedynie dla juniorów i kadetów. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie dyscypliną Koluchstyl na terenie Lubelszczyzny, Mistrzostwa Polski które miały być rozegrane w Luzinie we wrześniu, zostały przeniesione do Zamościa. Również potrzebny był jeszcze jeden etap wyłonienia seniorów na III Mistrzostwa Świata, które odbędą się w lipcu w  ramach pokazowego programu World Games Plaza Garden Wrocław 2017.

Zdjęcie użytkownika Sławomir Dudek. Zdjęcie użytkownika Sławomir Dudek.

Podlasie reprezentowało 4 kluby: UKS Księżyno, UKS Kleosin, Sambo Białystok i KS Sumo Koluch. W klasyfikacji punktowej drużyna młodzików z Księżyna pod opieką trenera Marka Piwko uplasowała się na III miejscu, natomiast KS Sumo Koluch po raz dziewiąty został Mistrzem Polski. Zawodnicy z Podlasia przywieźli 22 medale, w tym złote – 9 indywidualnych i 1 drużynowy.

Za pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski serdecznie dziękujemy dla Urzędu Miasta w Białymstoku oraz sponsorom – Firmie Krex i Energo – Jan Michalczuk i Adam Malinowski, Firmie RS Budownictwo – Robert Skrzypkowski i Firmie Naftan – Marcin Szymczuk.

Za sprawne przeprowadzenie zawodów dziękujemy również dla sędziów: sędziego głównego Sławomira Dudka, Krzysztofa Boryca, Wiesława Karola Kolucha, Jana Bajena, Jana Mikosa, Angeliki Matwiejczyk, Kariny Kurzewskiej, Barbary Zimnoch, Piotra Cwaliny, Pawła Zimnocha oraz dla Ireny Bajena i Magdy Wiśniewskiej.

Obecnie zarząd Światowej Organizacji Koluchstyl skupiony jest na przygotowaniach do Igrzysk World Games Plaza. Jest to „gorący okres” wypełniony logistyczną pracą, ale również pozyskiwaniem funduszy na tę imprezę. Do zadań organizacji należy również przygotowanie  i wyposażenie Reprezentacji Polski, pomoc w uzyskaniu wiz dla obcokrajowców, zakwaterowanie i wyżywienie wszystkich zawodników, nie tylko z Polski, przeprowadzenie kongresów światowych i seminariów szkoleniowych.  Jednak największy obowiązek spoczywa na barkach prezesa Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesława Kolucha. Wiesław Koluch jest nie tylko głównym organizatorem III Mistrzostw Świata w ramach World Games Plaza, ale również ambasadorem z ramienia United Beld Wrestling Committee.  Jest on odpowiedzialny za wstawienie do programu pokazowego  World Games Plaza 8 dyscyplin zrzeszonych w powyższej organizacji – Alysh, Kazach Kurash, Turkmen Goresh, Iran Pahlavani, Lithuania Ristynes, Koluchstyl, Pankration i Grappling . Oczy powyższych organizacji są zwrócone na osobę prezesa, który musi rzetelnie wykonać swoje zadanie, co  świadczyć będzie nie tylko  o Światowej Organizacji Koluchstyl ale również o Polsce. Na szczęście pan prezes ma  ogromne doświadczenie i wprawę w organizowaniu różnych przedsięwzięć a szczególnie międzynarodowych.

davZa1

za2

Za 3

II Podlaski Turniej “Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl” – 8-9 maja 2017 r.

W dniach 8-9 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie odbył się II Podlaski Turniej „Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl”. Impreza odbyła się pod Honorowymi Patronatami: Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny i Prezesa  Polska Press Białystok.  W zawodach udział  wzięło prawie 1000 dzieci z podlaskich szkół podstawowych, w tym rekordowa ilość dziewcząt.  Walki były rozgrywane na trzech matach przez dwa dni. Dla tej  kategorii wiekowej walki rozgrywane są w małym kole 2,30 m  w trzech rundach półminutowych, a trzymanie trwa pięć sekund. Przy takim ustawieniu w ciągu dwóch dni może przejść nawet półtorej tysiąca zawodników. Nagrodzone zostały wszystkie dzieci biorące udział w turnieju, gdyż rywalizowały one w systemie czwórkowym,  zajmując pierwsze, drugie i dwa trzecie miejsca.  Natomiast osiem szkół, które zdobyły najwyższą ilość punktów otrzymują bony na zakup potrzebnego sprzętu sportowego na lekcje wychowania fizycznego,  które ufundował Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz i KS Sumo Koluch.

Poziom zawodów o tytuł Młodego Wojownika Podlasia jest bardzo wysoki i nie brakuje wyrównanych walk

Rywalizacji młodych wojowników przyglądało się wielu ważnych gości, min. Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, Poseł RP Pan Mieczysław Baszko, Prezes Polska Press  Białystok Pan Jacek Romanowski, Honorowy Prezes KS Sumo Koluch Pan Adam Malinowski, Prezydent United Traditional Wrestling Pan Gintautas Vileita, były Prezydent Miasta Białegostoku Pan Lech Rutkowski oraz Pani Katarzyna Ancipiuk, Pan Czesław Jakubowicz, Pan Leszek Mentel, Pan Igor Kuznecov i Pan Jan Borawski.

Podczas uroczystego otwarcia  ks. Władysław odmówił modlitwę dziękczynną w intencji bezpiecznego przebiegu zawodów. Jako pierwszy z gości głos zabrał Marszałek Województwa Podlaskiego. W bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o symbolach naszego regionu, o miejscu w którym mieszkamy,  co było świetnym akcentem edukacyjnym. Zostały również nadane odznaczenia dla Przyjaciół Dyscypliny Koluchstyl. Twórca Stylu Wiesław Koluch wraz z Adamem Malinowskim  wręczyli odznaki i dyplomy dla Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezesa Polska Press Białystok.

Poziom zawodów o tytuł Młodego Wojownika Podlasia jest bardzo wysoki i nie brakuje wyrównanych walk    Poziom zawodów o tytuł Młodego Wojownika Podlasia jest bardzo wysoki i nie brakuje wyrównanych walk

Drugi dzień zawodów był szczególnym dniem dla Twórcy Stylu Wiesława Kolucha, gdyż tego dnia obchodził swoje 50-te urodziny. Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz wraz z gospodarzem turnieju Dyrektorem ZS Kleosin Marcinem Hodunem  uhonorowali jubilata pamiątkowym dyplomem, a ponad 500 osób uczestniczących w turnieju odśpiewało solenizantowi huczne „Sto lat”.

Poziom zawodów o tytuł Młodego Wojownika Podlasia jest bardzo wysoki i nie brakuje wyrównanych walk

W klasyfikacji punktowej osiem pierwszych szkół zajęło następujące miejsca:

I miejsce – Zespól Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie i  Szkoła Podstawowa im. Ks. Michała Sopoćki w Księżynie

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku i  Gminny Zespól Szkół w Michałowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 50 im. Św. Jadwigi Królowej Polski  i Zespół Szkół im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie

V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 52 im. Ireny Białówny i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłudowie

Poziom zawodów o tytuł Młodego Wojownika Podlasia jest bardzo wysoki i nie brakuje wyrównanych walk

Serdeczne podziękowania skierowane są dla sponsorów turnieju: Adama Malinowkiego i Jana Michalczuka z Firmy Krex, Roberta Skrzypkowkiego z Firmy RS Budownictwo, Marcina Szymczuka z Firmy Naftan, Hurtowni Kaja Sport, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Gminy Juchnowiec Kościelny.

Ogromnym zaangażowaniem w organizacji turnieju wykazał się Dyrektor ZS Kleosin Marcin Hodun wraz z kadrą nauczycieli wuefistów, dzięki którym wszystko przebiegało bez zarzutu. Również na pochwałę zasługuje młodych ekipa sędziów wyszkolonych spośród zawodników najlepszego w Polsce klubu Koluchstyl KS Sumo Koluch w składzie: Wiesław Karol Koluch, Julia Łodzińska, Piotr Cwalina, Angelika Matwiejczyk, Anna Waluk, Patryk Pietrzeniak, Agnieszka Owczarczuk, Joanna Kruk oraz Piotr Lajdorf.Komunikat II Podlaskiego Turnieju Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl

 

komunikat1Puchar Polski w Koluchstyl – 18-19 marca 2017 r.

Sezon w polskiej sztuce walki Koluchstyl został rozpoczęty w Lublinie. Rozegrane zostały tam dwa turnieje – Ogólnopolski Turniej młodzików i kadetów oraz Puchar Polski seniorów, seniorek i młodzieżowców. Otwarcia zawodów dokonał twórca stylu Wiesław Koluch wraz z Dyrektorem Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Markiem Sikorą i prezesem ZTS Sokół Lublin Krzysztofem Borycem. Podczas otwarcia również obecny był przyjaciel naszej dyscypliny Jerzy Lipski reprezentujący Lubelską Federację Sportu.  W turnieju licznie uczestniczyli zawodnicy z całej Polski, gdyż turniej seniorów był ostatnim etapem eliminacyjnym do wyłonienia zawodników na World Games Plaza i Mistrzostwa Świata w Koluchstyl, które odbędą się w lipcu we Wrocławiu.

Zdjęcie użytkownika Koluchstyl.  Zdjęcie użytkownika Koluchstyl.

Tradycyjnie już zawodnicy z podlaskich klubów zdominowali turniej seniorów wygrywając w sześciu z dziesięciu kategorii wagowych. Nasi mistrzowie z KS Sumo Koluch nie zawiedli. W kategorii +109 weteran maty Edward Koluch bez problemu poradził sobie z dwukrotnie młodszymi rywalami. W kategorii 109 kg Paweł Zimnoch bardzo szybko doszedł do finału, gdzie zmierzył się ze Sławomirem Dudkiem, prezesem klubu Terminator Wysokie. Sławek Dudek to trener, nauczyciel wf, jednocześnie prezes Lubelskiego Związku Sportowego Koluchstyl. Ogromne doświadczenie Pawła spowodowało, że przeciwnik musiał uznać jego wyższość. W kategorii 91 kg Patryk Pietrzeniak był jak zwykle bezkonkurencyjny. Na pochwałę zasługuje również jeden z rodziców naszych małych mistrzów Wojtek Biały, który trenuje z naszą grupą zaledwie od kilku miesięcy. Świetnie spisał się z rywalami i w swoim debiucie zajął trzecie miejsce. W kategorii 82 kg dwaj nasi zawodnicy Piotr Cwalina i Jan Romanowski zajęli ex aequo trzecie miejsce. Piotrek był faworytem tej kategorii, jednak w  walce o finał uległ zawodnikowi z Lublina. Janek był faworytem kategorii 74 kg, ale nie zdołał utrzymać limitu wagi.   Również bardzo dobrze zaprezentował się nasz młody zawodnik Radosław Radzikowski, który w kategorii 82 kg zajął piąte miejsce, a sKamil Tołwiński i Piotrek Kułakowski był siódmy. Po półtorej rocznej przerwie w treningach wrócił były mistrz świata w kategorii 65 kg Karol Sobolewski, który tym razem wystartował w kategorii 74 kg, gdzie zdobył złoto. Nasze mistrzynie świata Kasia Waluk w kategorii +74 kg i Julia Łodzińska w kategorii 74 kg tradycyjnie już uplasowały się na pierwszych miejscach.  Na szczególne uznanie zasługuje Ania Waluk, siostra naszej mistrzyni, która w pięknym stylu wywalczyła drugie miejsce w kategorii +74 kg. Srebro w kategorii 65 kg wywalczyła nasza młodziutka zawodniczka Agnieszka Owczarczuk, która udowodniła, że w przyszłości jest w stanie wygrywać z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii wagowej. W kategorii 58 kg Joanna       Kruk walczyła na jednym poziomie z reprezentkami Mistrzostw Świata i Europy, gdzie o zwycięstwie zadecydowali sędziowie wskazując bardziej aktywną zawodniczkę.  Asia  Kruk, podobnie jak Agnieszka Owczarczuk powinna w przyszłości zdominować swoją kategorię. Obie zawodniczki trenują pod okiem samego twórcy stylu Wiesława Kolucha, więc tym bardziej szanse na złoto ich wzrastają.  Również młodzi zawodnicy reprezentujący  Zespól Szkół Kleosin bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając 6 medali, w tym dwa złote. W zawodach wystąpili również zawodnicy z MMA Vale Tudo Białystok oraz Sambo Białystok.

  Zdjęcie użytkownika Koluchstyl.

Jak zawsze zawody przeprowadzone były w bardzo sympatycznej atmosferze, pełnej życzliwości, ciepła i co najważniejsze bez interwencji lekarza. Po raz kolejny został potwierdzony argument, że polska sztuka walki Koluchstyl jest bezpieczną dyscypliną, którą mogą uprawiać zarówno małe dzieci jaki i ich starsi rodzice.

Nad przebiegiem zawodów czuwała wykwalifikowana kadra sędziów w składzie – Wiesław Koluch, Krzysztof Boryc, Marcin Boryc, Wiesław Karol Koluch, Piort Lajdorf, Jan Bajena, Jacek Sidorowicz,  Edward Koluch, Anna Waluk, Angelika Matwiejczyk, Piotr Cwalina, Jan Romanowski i Karol Sobolewski.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów należą się dla Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Urzędu  Miasta w  Białymstoku. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują jak zwykle nasi sponsorzy: Firma Krex – Jan Michalczuk i Adam Malinowski, Firma Naftan – Marcin Szymczuk i RS Budownictwo – Robert Skrzypkowski, N-Wax.

We wszystkich imprezach Koluchstyl uczestniczy wiele telewizji. Relacje jak zwykle można oglądać na portalach –  PodlaskiSport.pl, wojownicysport.pl, sporty- walki.org 

II Mistrzostwa Świata w Koluchstyl

 

 

 

 

 

Partnerzy