IX MP w Koluchstyl – seniorów, seniorek młodzików, kadetów i juniorów – Zamość, 3-4 czerwca 2017 r

KS Sumo Koluch po raz dziewiąty Mistrzem Polski w Koluchstyl

W dniach 3 – 4 czerwca w Zamościu rozegrane zostały IX Mistrzostwa Polski w Koluchstyl. W zawodach zawodnicy walczyli w seniorach, juniorach,  kadetach i młodzikach, łącznie wystąpiło prawie 200 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

Uroczystego otwarcia IX MP dokonał gospodarz imprezy, prezes Lubelskiego Związku Sportowego Koluchstyl  Sławomir Dudek wraz z wiceprezydent Miasta Zamość Magdaleną Dołgan oraz twórcą stylu Wiesławem Koluchem.

Walki seniorów zostały poprzedzone turniejem kadetów, juniorów i młodzików. Po zakończeniu walk młodych zawodników rozegrane zostały IX MP w Koluchstyl seniorów i seniorek. Pierwotnym założeniem gospodarza Sławomira Dudka było zorganizowanie zawodów jedynie dla juniorów i kadetów. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie dyscypliną Koluchstyl na terenie Lubelszczyzny, Mistrzostwa Polski które miały być rozegrane w Luzinie we wrześniu, zostały przeniesione do Zamościa. Również potrzebny był jeszcze jeden etap wyłonienia seniorów na III Mistrzostwa Świata, które odbędą się w lipcu w  ramach pokazowego programu World Games Plaza Garden Wrocław 2017.

Podlasie reprezentowało 4 kluby: UKS Księżyno, UKS Kleosin, Sambo Białystok i KS Sumo Koluch. W klasyfikacji punktowej drużyna młodzików z Księżyna pod opieką trenera Marka Piwko uplasowała się na III miejscu, natomiast KS Sumo Koluch po raz dziewiąty został Mistrzem Polski. Zawodnicy z Podlasia przywieźli 22 medale, w tym złote – 9 indywidualnych i 1 drużynowy.

Za pomoc w wyjeździe na Mistrzostwa Polski serdecznie dziękujemy dla Urzędu Miasta w Białymstoku oraz sponsorom – Firmie Krex i Energo – Jan Michalczuk i Adam Malinowski, Firmie RS Budownictwo – Robert Skrzypkowski i Firmie Naftan – Marcin Szymczuk.

Za sprawne przeprowadzenie zawodów dziękujemy również dla sędziów: sędziego głównego Sławomira Dudka, Krzysztofa Boryca, Wiesława Karola Kolucha, Jana Bajena, Jana Mikosa, Angeliki Matwiejczyk, Kariny Kurzewskiej, Barbary Zimnoch, Piotra Cwaliny, Pawła Zimnocha oraz dla Ireny Bajena i Magdy Wiśniewskiej.

Obecnie zarząd Światowej Organizacji Koluchstyl skupiony jest na przygotowaniach do Igrzysk World Games Plaza. Jest to „gorący okres” wypełniony logistyczną pracą, ale również pozyskiwaniem funduszy na tę imprezę. Do zadań organizacji należy również przygotowanie  i wyposażenie Reprezentacji Polski, pomoc w uzyskaniu wiz dla obcokrajowców, zakwaterowanie i wyżywienie wszystkich zawodników, nie tylko z Polski, przeprowadzenie kongresów światowych i seminariów szkoleniowych.  Jednak największy obowiązek spoczywa na barkach prezesa Światowej Organizacji Koluchstyl Wiesława Kolucha. Wiesław Koluch jest nie tylko głównym organizatorem III Mistrzostw Świata w ramach World Games Plaza, ale również ambasadorem z ramienia United Beld Wrestling Committee.  Jest on odpowiedzialny za wstawienie do programu pokazowego  World Games Plaza 8 dyscyplin zrzeszonych w powyższej organizacji – Alysh, Kazach Kurash, Turkmen Goresh, Iran Pahlavani, Lithuania Ristynes, Koluchstyl, Pankration i Grappling . Oczy powyższych organizacji są zwrócone na osobę prezesa, który musi rzetelnie wykonać swoje zadanie, co  świadczyć będzie nie tylko  o Światowej Organizacji Koluchstyl ale również o Polsce. Na szczęście pan prezes ma  ogromne doświadczenie i wprawę w organizowaniu różnych przedsięwzięć a szczególnie międzynarodowych.